Lewis Hamilton, pole position në Malajzi

Lewis Hamilton, pole position në Malajzi

Lewis Hamilton, pole position në Malajzi Britaniku Lewis Hamilton ka regjistruar kohën më të shpejtë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Malajzisë, duke zënë pole position-in për garën e nesërme.

Britaniku me “McLaren” ka lënë pas kampionin në fuqi të botës Sebastian Vettel, që është renditur i dyti, dhe Nico Rosberg në të tretin.

Fernando Alonso me “Ferrari” ka zhgënjyer sërish, duke zënë vetëm vendin e katërt në vijën e nisjes, i ndjekur nga Ricciardo.