Çifti më me fat në botë,fiton tri here në muaj lotarinë

Çifti më me fat në botë,fiton tri here në muaj lotarinë

Çifti më me fat në botë,fiton tri here në muaj lotarinëNjë çift amerikan me banim në Virxhinia ka fituar lotarinë plot 3 herë brenda muajit duke u bërë miliarderë për pak ditë.

Calvin dhe Zatera Spencer fituan 1 milionë dollarë në fillim të marsit në lotarinë Powerball. Dy javë më vonë (26 mars) fituan 50 mijë dollarë në një lotari tjetër dhe një ditë më pas arritën të fitonin sërish 1 milionë dollarë me një biletë gërvishtëse.

Spencer tha për mediat lokale se pret që të fitojë sërish në të ardhmen.

“Do të fitojmë sërish, nuk kemi mbaruar punë me lotaritë”, deklaroi Spencer.