Archive: January 2015

Armando Vajushi tek Verona

Armando Vajushi është shqiptari i radhës që do të luajë në Serie A. Shkodrani aktualisht gjendet në Verona dhe këtë të shtunë pritet të zyrtarizohet si një lojtar i Chievos. Gjatë ditës ai …

Lionel Messi si Barack Obama

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka diçka të përbashkët me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama. Lionel Messi dhe Barack Obama janë të angazhuar në sfera të …

Tronditet Bajernin i Mynihut

Faza e dytë e Bundesligës gjermane ka nisur me surprizë, Bajerni i Mynihut ka pësuar një humbje katastrofike në fushën e Volfsburg me shifrat 4-1. Kjo ishte humbja e parë për skuadrën …

Tirana mund 1-0 Flamurtarin

Në javën e 20-të të Superligës Tirana fiton në Elbasan Arena përballë Flamurtarit. Selemani Ndikumana është autori i golit të vetëm të ndeshjes, që i dhuroi tre pikët bardhë e bluve. Me këtë …