Archive: May 2010

Gjermania fiton Eurovisionin

Këngëtarja nga Gjermania, Lena dhe kënga e saj “Satellite” është fituese e edicionit të sivjetëm të Eurovision që u mbajt në Oslo të Norvegjisë. Gjermania mori gjithsej 246 pikë. Turqia doli …