Yuto Nagatomo rinovon kontratën

Yuto Nagatomo rinovon kontratën

Yuto Nagatomo rinovon kontratënMbrojtësi i Interit, Yuto Nagatomo, ka rinovuar kontratën e tij e cila do ta mbajë atë në Giuseppe Meazza edhe tri vitet e ardhshme.

Nagatomo ishte në fillim larg rinovimit, mirëpo paraqitjet impresive këtë sezon ndaj Juventusit dhe Milanit e kanë bindur trajnerin Andrea Stramaccioni që t’ia ofrojë rinovimin japonezit.

Nagatomo kaloi te Interi në verën e vitit 2010 dhe që nga ajo kohë ka shfaqur paraqitje të mira, duke lënë në pankinë edhe transferin e ri të Interit, Alvaro Pereira.