West Brom transferon Nicolas Anelkan

West Brom transferon Nicolas Anelkan

West Brom transferon Nicolas AnelkanSulmuesi francez Nicolas Anelka ka firmosur kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit me skuadrën e e Premier Ligës, West Brom.

34-vjeçari ka një karrierë të suksesshme që kur iu bashkua Paris Saint-Germain si 16 vjeçar dhe ka fituar 17 trofe me pesë klube të ndryshme.

Anelka prej dy vitesh luan në Superligën Kineze me Shanghai Shenhya ndërsa pjesën e dytë të sezonit të kaluar ai e kaloi i huazuar te Juventusi.