Samir Nasri-

Wenger kërkon largimin e Nasrit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger është nervozuar tepër me sjelljet e Samir Nasrit gjatë parasezonës dhe ka vendosur që ai definitivisht të shitet, nuk ka rëndësi çmimi.

Klubi i ardhshëm i Nasrit pritet të jetë Manchester City ku ai do të transferohet për 22 milionë euro dhe ku do të fitojë 185 mijë funte në javë.

Vet Samir Nasri ka deklaruar së fundmi se të hollat dhe kontrata joshëse e Cityt e ka bërë atë që ta mendojë largimin nga Arsenali dhe kjo duket ta ketë bërë trajnerin francez të eksplodojë.