N0467051313686777977A

Vilarrubi: Mourinho, turpi i futbollit

Zëvëndëspresidenti i Barcelonës, Carles Vilarrubi ka sulmuar ashpër trajnerin e Real Madridit, Jose Mourinho, pas incidentit skandaloz dhe gjestit anti-njerëzor ndaj zëvëndëstrajnerit të Barcelonës, Tito Vilanova.

”Nuk kam çfarë të shtoj për dallim nga komentet e Piques, por më duhet të them se ai është turpi i futbollit spanjoll”.

“Dikush duhet të bëjë diçka që kjo të mos ndodhë më. Unë jam i bindur se Real Madridi si institucion nuk mund të përkrahë trajnerin në incidente sikur ai dje, kështu që të shohim se çfarë do të ndodhë në orët në vazhdim”, ka thënë Vilarrubi.