files (1)

Vëllezërit Ismaili nuk kanë qenë te liqeni në momentin e vrasjes!

Të dyshuarit kryesor për vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smilkovcës ose Hekuranës siç njihet ndryshe, Afrim dhe Agim Ismaili, do të mbrohen me faktin se ata në momentin kur ka ndodhur likuidimi nuk kanë qenë aty, në vendin e ngjarjes, por kanë qenë në internet-kafenenë e tyre.

Kështu pohojnë anëtarët e familjes së tyre të cilët jetojnë në fshatin Hasanbeg të Shkupit, njofton Zhurnal.

Vëllai më i madh, Agim Ismaili (33), siç njoftoi policia është na paraburgim, kurse vëllai tjetër një vjet më i ri sipas policisë është në arrati dhe gjendet në Kosovë.

Ata së bashku kanë jetuar me një shtëpi, kurse Agimi para dy viteve është kthyer nga Hamburgu i Gjermanisë së bashku me bashkëshorten e tij për ta rregulluar nënshtetësinë dhe të marrë pasaportë të re biometrike.

Më parë në Gjermani ka qëndruar rreth 7 vjet. I dyshuari i dytë deri para disa viteve ka punuar në një shitore për shitjen e hamburgerëve në qendrën tregtare “Çairçankë”. Pastaj që të dy kanë vendosur që të hapin një internet kafe afër shtëpisë së tyre.

Policia i ka marrë edhe shtëpizat e kompjuterëve nga lokali i internetit.

  • dibrani

    spas
    sipas policis maqedone. paskan qen nji bataljon ne momentin e vrasjes . po grat pse i perfshin ne ket pun apo nuk kan kujt tja ven fain po ku jan provat dhe pse po i keq trajtojne grat po ku jane politikanet shqiptar qe nuk reagon as edhe 1po rin te strukur strukur si miu ne vrim . politikanet tane din si me u ra ne parlament po kur vjen puna per te ndimuar populin behen te verber dhe shurdh

  • betim bytyqi

    aty ne media mdoket qe kan than agim edhe afrim ismailoviq nese jan shqiptar kta dy vllezrit at.her marre duhet me ju ardh qe neper media po dalin sikur mbiemrin e kan ismailoviq marreeeee ishalla ju mysin se vet pe lypni se qaq trima qe jena sguxojna mu qu kunder armikut…… ahhhh ku jan ata trima e heroj qe jan kan perpara adema e azema e shota e gjergja e isa etj etj ku jan….. sot ka ardh dite qe gjithkush perveti po kshyr.. nuk i intereson kombi i vet… a edin se qaj popull qe nuk lufton per komb tvet aj i denun prej Zotit osht ..ajde te organizohum 1 her e pergjithmon bile kur tqohum kejt e dim per qka po luftojm .. a tash po myten e po burgosen e po torturohen shqiptart edhe na sen spo bajm deri kur kshtuhedhe nese kris ishalla nuk kris kurr lufta e ishalla zgjidhet me paqe se me ba mekris lufta un jom qaj personi qe maspari ka mi vra do shqiptar .. ata qe e ndin vetin shqiptar e din per kon ekom fjalen e tana ka me ja kthy pushken armikut