Toni Kroosin do ta pranojë Unitedin edhe pa LK

Toni Kroosin do ta pranojë Unitedin edhe pa LK

Toni Kroosin do ta pranojë Unitedin edhe pa LKMenaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes, po krijon gjithnjë e më shumë besim se mund ta transferojë Toni Kroosin gjatë verës që vjen.

Sipas The People, mesfushori i Bayern Munichut është i gatshëm të kalojë në Old Trafford përkundër se gjasat janë të mëdha që Djajtë e Kuq të mos luajnë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Gjatë kësaj jave, Moyes do të takohet me shefin ekzekutiv të klubit, Ed Woodward, me të cilin do të diskutojë për politikat transferuese të afatit veror.

Nga ana tjetër, është raportuar se Kroos dhe Bayerni i kanë ndërprerë bisedimet për rinovimin e kontratës së tij.