Tiranë, zjarr në një pallat 7-katësh

Tiranë, zjarr në një pallat 7-katësh

Tiranë, zjarr në një pallat 7-katësh

Foto ilustruese

Përfshihet nga flakët një pallat në kryeqytet, ndërsa disa persona kanë mbetur të bllokuar brenda.

Mësohet se pallati ndodhet prapa “Hotel International” në Tiranë, ndërsa zjarri ka rënë në katin e shtatë, por arsyet mbeten ende të paqarta.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forcat e zjarrfikëses dhe policia të cilët po punojnë për shuarjen e tij dhe shpëtimin e banorëve të cilët kanë mbetur të bllokuar.