Thiago Alcantara vendos për Bayernin

Thiago Alcantara vendos për Bayernin

Thiago Alcantara vendos për BayerninMesfushori i Barcelonës Thiago Alcantara i ka thënë “po” ftesës së Pep Guardiolës për t’iu bashkuar Bayern Munchen, njofton Radio Cope.

Sipas kësaj radioje talenti braziliano-spanjoll, i kërkuar me ngulm edhe nga Manchester United, ka pranuar ti bashkohet kampionëve të Gjermanisë dhe Europës si dhe ish teknikut të tij te Barça, Pep Guardiola.

Tani pritet vetëm përgjigja e klubit katalanas si dhe oferta zyrtare e Bayern Munchen.