Tërmet prej 3.9 shkallë në Tetovë

TërmetTërmeti me epiqendër në Tetovë dridh edhe Shkupin.

Një tërmet me intensitet prej 3.9 të shkallës Rihter është regjistruar në Shkup dhe rrethinë në orën 18:40 minuta.

Sipas observatorit Seizmologjik, epiqendra e tërmetit gjendet rreth 30 km në perëndim të Shkupit.