Takohen Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj për të rrëzuar qeverinë

Takohen Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj për të rrëzuar qeverinë

Takohen Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj për të rrëzuar qeverinëKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, janë takuar mëngjesin e sotëm në Prishtinë, ku kanë diskutuar rreth bashkërendimeve të aktiviteteve opozitare, raporton Klan Kosova.

Pas takimit që zgjati rreth një orë në një restorant të Prishtinës, Mustafa e Haradinaj treguan për Klan Kosovën rrugët që do t’i ndjekin për të rrëzuar qeverinë Thaçi.

Ata treguan edhe për hapat që do t’i merr LDK-ja për mocionin e AAK”së dhe koalicionin e mundshëm pas zgjedhor.