Tag: Rita Ora

Rita nominohet në ‘WMA’

Rita Ora është nominuar në tre kategori në spektaklin muzikor “World Music Awards”. Rita është nominuar në kategorinë si “World’s Best Female Artist”, “World’s Best Song” për “RIP” dhe …

Rita Ora eshte shtatzene…?

Dhe tani Rita Ora shpjegon per revisten ‘Glamour’ arsyen e vertete te ndarjes nga vellai i Kim Kardashian. Duke kembengulur se ngelen miq te mire, kengetarja shqiptare me origjine nga Kosova …

Rita Ora humb kreun

Rita Ora ka humbur kreun e top listës britanike të singlave, pasi hiti i saj “How We Do (Party)”, ka zbritur në pozitën e dytë pas tre javësh qëndrimi në krye. Këngëtarja shqiptare u mposht …

Rita Ora: Beyonce është alien

Këngëtarja nga Kosova, Rita Ora, e cila muajve të fundit po shijon sukses ndërkombëtar dhe po vlerësohet si senzacion në muzikë, së fundi është shfaqur në faqet e revistës së njohur …