Home » Gjakovë You are browsing entries tagged with “Gjakovë”

Rrotullohet makina në magjistralen Pejë – Gjakovë

Rrotullohet makina në magjistralen Pejë – Gjakovë

Vendi ynë sot është përfshirë nga një mort i lig me të reshura të shumta bore. Mirëpo, kompanitë për pastrimin e rrugëve lokale e regjionale, si duket ende nuk e kanë marrë seriozisht gjendjen e krijuar në vend. Si pasojë e të reshurave të shumta të borës, shumë rrugë të vendit janë bërë pothuajse të […]

28.12.2014 | Postuar në Kosovë, Top Lajme | lexo më shumë »

Gjakove: Sulmohet selia e kuvendit komunal

Gjakove: Sulmohet selia e kuvendit komunal

Nje grup personash te armatosur kane sulmuar mengjesin e sotem seline e kuvendit komunal te Gjakoves, ne Kosove. Lajmin e bejne te ditur autoritetet lokale, sipas te cilave nga sulmi nuk ka pasur viktima, por vetem deme materiale. Sipas burimeve, nga mbikeqyrja e vendit te ngjarjes policia ka gjetur dhe sekuestruar 15 gezhoja te kalibrit […]

24.11.2009 | Postuar në Kosovë | lexo më shumë »

Policia arreston dy persona në Gjakovë, 60 të tjerë të dyshuar

Policia arreston dy persona në Gjakovë, 60 të tjerë të dyshuar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, ish-punonjës të Shkollës së Lartë Pedagogjike “Bajram Curri” në Gjakovë. Ata dyshohen për dy vepra penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje të ryshfetit. Dy të arrestuarit njëri i moshës 65 dhe tjetri 66 vjeç, dyshohen se kanë marrë ryshfet shumën prej 14 mijë e 380 eurosh dhe […]

20.10.2009 | Postuar në Kosovë | lexo më shumë »