Sulmohet një veturë e EULEX-it në veri

Sulmohet një veturë e EULEX-it në veri

Sulmohet një veturë e EULEX-it në veriNjë veturë e EULEX-it është sulmuar me koktej molotovi mbrëmë pas mesnatës.

Nuk ka të lënduar në njerëz përveç dëmtimit të automjetit.

Dyshohet se në këtë sulm kanë marrë pjesë dhjetë persona të nacionalitetit serb ndërsa personeli i EULEX-it është larguar nga vendi i ngjarjes.

Njësitë e Policisë së Kosovës, stacioni në veri kanë dalë në vend të ngjarjes dhe po vazhdojnë hetimet.