Sot takohen Uruguaji – Holanda

Sot takohen Uruguaji – Holanda

Në takimin e parë gjysmëfinal të Kampionatit botëror të futbollit, që po zhvillohet në Afrikën e Jugut, sot luajnë Uruguaji dhe Holanda.

Ndeshja fillon në orën 20 e 30 minuta.

Takimi i dytë gjysmëfinal, Gjermania – Spanja, zhvillohet nesër.