f1_07-fabregas1347021240

Sonte Shqipëria përballet me Qipron

Mesfushori spanjoll i Barcelonës, Cesc Fabregas mund të huazohet në janar te Milani.

Fabregas deklaroi pakënaqësinë e tij që po ndjen kohëve të fundit te Barcelona, ndërsa ardhja e Tito Vilanoës si trajner ka bërë që Fabregas më shumë të jetë pjesë e bankës rezervë te Barcelona.

Sipas të së përditshmes sportive italiane “Corriere Dello Sport”, Milan do të kërkoi në janar huazimin e Fabregas ndërsa do të shfrytëzoi miqësinë e Krkiq me mesfushorin spanjoll, pasi që ishin shokë në akademinë e Barcelonës dhe të Spanjës.