wesley-sneijder-300x350

Sneijder drejt Arsenalit

Arsenali mund të bëjë një lëvizje tronditëse për mesfushorin e Milanit, Wesley Sneijder.

Gazzetta dello Sport shkruan se Interi ende dëshiron ta shesë Sneijderin, edhe pse transferimi i tij te Manchester United ka ngecur.

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është në kërkim të një mesfushori të ri pas largimit të Samir Nasri dhe Cesc Fabregtas, dhe tash flitet se ka kthyer shikimin kah Sneijder.

Kapiteni i Topçinjve, Robin van Persie, mund të ishte një joshje për bashkëvendësin e tij, megjithatë kërkesat personale mund të jenë problem.