Shpërthen makina Fushë-Krujë

Shpërthen makina Fushë-Krujë

Shpërthen makina Fushë-KrujëSërish shpërthim me tritol. Një tjetër automjet ka shpërthyer para disa minutash në Fushë-Krujë. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në lagjen “Punëtori” të qytetit të Fushë-Krujës.

Nga informacionet e para nuk raportohen të lënduar, ndërkohë që policia ka mbërritur në vendngjarje. Paraprakisht dyshohet se automjetit, tip “Fiat” i është vënë lëndë plasëse, pasi shpërthimi ka qenë i fuqishëm.

Mësohet se automjeti, me targë AA052FD është në pronësi të shtetases Mimoza Isufi, 42-vjeçe dhe ka qenë i parkuar poshtë pallatit të 42-vjeçares në momentin e shpërthimit.