Shevchenko viziton futbollistët nga Kosova

Shevchenko viziton futbollistët nga Kosova

Shevchenko viziton futbollistët nga Kosova Legjenda e futbollit ukrainas, Andriy Shevchenko u ka bërë një befasi futbollistëve ngK Kosova në Ukrainë.

Ish-sulmuesi i famshëm i Milanit, ka qenë prezent në stërvitje të skuadrës ukrainase Vorskla Poltava, ku luajnë edhe dy lojtarët tanë Armend Dallku dhe Ahmed Januzi.

E të kesh afër një legjendë dhe mos të bësh një foto për ta ruajtur është pothuajse e pamundur.

Dhe kështu vepruan dyshja vushtrriase, e cila bënë foto dhe postuan në rrjetet sociale, për të treguar admirimin e tyre për sulmuesin legjendar ukrainas.