SHBA i mohon vizën Maradonas

SHBA i mohon vizën Maradonas

SHBA i mohon vizën MaradonasDiego Armando Maradona anuloi pushimet e tij në Disneyworld të Floridas, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i mohuan të drejtën për vizë.

Lajmin e publikoi tabloidi “The Sun” duke shpjeguar se legjenda argjentinasee futbollit kishte parashikuar të kalonte pushimet në SHBA sëbashku me familjen.

Burime shumë pranë Maradonas, e cilësuan si vendim politik mohimin e vizës së 52-vjeçarit për shkak të miqësisë së tij me Fidel Castro, Hugo Chavez dhe armikë të tjerë të Amerikës.