Seferi i kërkon revansh Huckut

Seferi i kërkon revansh Huckut

Boksieri profesionist nga Gostivari, Nuri Seferi kërkon revansh me Marko Huck, kampionin e botës në peshën cruiserweight të versionit WBO.

“Qëllimi im primar është që të sfidoj francezin Rashid Eladet, i cili është kampion evropian në versionin WBA dhe njëherësh edhe kampion i Francës.

Kjo sfidë me siguri do të zhvillohet në ndonjë qendër të boksit në Gjermani. Ndërsa qëllimi im përfundimtar është që të sfidoj Marko Huck, kampionin e botës në peshën time”, tha Seferi.