Schalke mposhti Hannoverin 1-0

Schalke mposhti Hannoverin 1-0Schalke e mposhti të shtunën skuadrën e Hannoverit me rezultat minimal 1-0. Në minutën e 33, Marco Hoeger e shfrytëzoi për prefulli asistimin e Christian Fuchs për të sjell ekipin vendas në epërsi 1-0. Ky gol doli të jetë vendimtar për skuadrën e Schalkes.

Fitore me rezultat identik ka shënuar edhe ekipi i Granit Xhakës, Borussia Moenchengladbach kundër Shtuttgartit.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi Patrick Herrmann në pjesën dytë, kure Xhaka pati një paraqitje të mirë por u zverdh në pjesën e parë.

Rezultatet: Freiburg 4-1 Eintracht Frankfurt, Hamburger SV 0-2 FC Cologne, Mainz 05 5-0 Paderborn, Schalke 04 1-0 Hannover 96, Stuttgart 0-1 Borussia Moenchengladbach.