Rama

Samiti i NATO-s për Ukrainën, Rama: Shqipëria, rol të rëndësishëm

RamaKryeministri Edi Rama është nisur në krye të në delegacioni që do të marr pjesë në samitin e NATO-s në Uells. Duke postuar në rrjetin social Twitter një foto të ministrave Bushati dhe Kodheli, Rama shkruan se Shqipëria ka një rol të rëndësishëm në këtë samit.

“Per ne Samitin e NATO-s ne Uells ku delegacioni shqiptar ka nje ze dhe nje rol te rendesishem ne axhenden e punes”, shkruan Rama. Samiti i NATO-s në Uells mbahet në kuadër të situatës aktuale në Ukrainë