Roma kërkon Pajtim Kasamin

Roma kërkon Pajtim Kasamin

Roma kërkon Pajtim KasaminDrejtuesit e Romës ia kanë vënë syrin Pajtim Kasamit, i cili po shkëlqen te skuadra e Olympiacosit.Pas paraqitjeve të mira me Olympiacosin në elitën e futbollit grek dhe në Ligën e Kmapionëve, Pajtim Kasami ka rënë në sy të disa skuadrave.

Sipas tuttomercatoweb.com, drejtuesit e Romës, përkatësisht drejtosi sportiv, Walter Sabatini, ia kanë vënë syrin Pajtim Kasamit, i cili po shkëlqen te skuadra greke.

Sipas këtij mediumi, reprezentuesi ziveran mund të blihet nga Roma dhe të huazohet te ndonjë skuadër tjetër në Serie A.

Kasami ka njohur për futbollin italian pasi ishte pjesë e Lazios dhe Palermos. Ai ka luajtur edhe te Bellinzona, Luzern dhe Fulhami.