Receta e duhur kundër kollës

Receta e duhur kundër kollës

Receta e duhur kundër kollësVirozat e stinës së ftohtë janë dhe më shqetësueset gjatë këtyre ditëve. Kolla, bajamet dhe gripi janë dhe shqetësimet më të shpeshta të këtyre ditëve të ftohta.

Shpesh ne, nëse kemi kollë priremi që të shkojmë drejt farmacive dhe të marrim antibiaotikët e duhur pa e marr parasysh efektet anësore që ato të sjellin dhe pa përdorur si fillim recetat e shëndetshme që mund ti bësh në kushte shtëpie.

Një recetë e mirë kundër kollës mund të bëhet duke përdorur ; 2 lugë të mëdha me ujë të nxehtë, 1 lugë e madhe me uthull molle, 1 lugë mjaltë -një çerek luge me piper të kuq, një çerek luge me xhinxher të grirë.
Në fillim do zihet uji më pas do të hidhen të gjithë përbërësit, derisa të krijohet një masë kremoze.

Kjo është një recetë e cila këshillohet të konsumohet çdo tre orë gjatë ditës nga një lugë nga masa e përgatitur.