Ramush Haradinaj premton 70 mijë vende pune

Ramush Haradinaj premton 70 mijë vende pune

Ramush Haradinaj premton 70 mijë vende puneKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, së bashku me koordinatorin për Zhvillimi Ekonomik në AAK, Ramiz Kelmendin e kanë shpalosur platformën e këtij subjekti politik për zhvillimin ekonomik të Kosovës.

Lideri i AAK-së, ka deklaruar se Platforma e AAK-së, për Zhvillim dhe Punësim, jo vetëm që siguron zhvillim ekonomik, hapje të vendeve të punës, por, sipas tij, vetvetiu e ndryshon gjendjen në Kosovë.

Ndërkaq, deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh koordinator për Ekonomi e Zhvillim në AAK, Ramiz Kelmendin, ka deklaruar se me implementimin e këtij projekti mundë të krijohen deri në 70 mijë vende pune.