PSG-Chelsea dhe Shakhtar-Bayern, formacionet

PSG-Chelsea dhe Shakhtar-Bayern, formacionet

PSG-Chelsea dhe Shakhtar-Bayern, formacionetMbrëm u zhvilluan dy ndeshje të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Paris Saint-Germaini është nikoqir i Chelseat në Parc de Princes, ndërsa Shakhtar Donetsku pret Bayern Munichun në Ukrainë.

Më poshtë ju sjellim formacionet startuese të skuadrave:

Paris Saint-Germain: Sirigu, Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell, Luiz, Verratti, Matuidi, Lavezzi, Ibrahimovic, Cavani.

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Matic; Willian, Fabregas, Hazard, Costa.

Shakatar Donetsk: Pyatov, Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk, Fred, Fernando, Costa, Teixeira, Taison, Adriano.

Bayern Munich: Neuer, Alonso, Ribery, Robben, Rafinha, Boateng, Bernat, Gotze, Muller, Alaba, Schweinsteiger.