Porto dhe Zeniti një hap drejt kualifikimit

Porto dhe Zeniti një hap drejt kualifikimit

 Porto dhe Zeniti një hap drejt kualifikimit Porto dhe Zeniti e kanë bërë një hap të madh drejt kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Portugezët e mposhtën Lillen në udhëtim me rezultat minimal, 1:0 falë golit të Hector Herreras, ndërsa rusët ishin më të mirë se Sporting Lisbona, po ashtu si mysafir, duke fituar 1:0, duke iu falënderuar golit të Oleg Shatov

Liga e Kampionëve
AaB – APOEL Nicosia 1:1
Lille – FC Porto 0:1
Maribor – Celtic 1:1
Slovan Bratislava – BATE Borisov 1:1
Standard Liege – Zenit St. Petersburg 0:1