Policia e Gjirokastrës bllokon rreth 1 ton hashash

Policia e Gjirokastrës bllokon rreth 1 ton hashash

Policia e Gjirokastrës bllokon rreth 1 ton hashashPolicia e Gjirokastrës tha se bllokoi rreth një ton mariuanë në një kamion tregtar që udhëtonte nga Gjirokastra drejt Tiranës.

Operacioni i koduar “Ujëvara” ka ndodhur sipas burimeve paraprake në segmentin rrugor Gjirokastër-Memaliaj. Shoferi i kamionit, një shtetas 45 vjeçar nga Tirana është vënë në pranga.

Lenda narkotike ishte marre, sipas burimeve policore, ne Lazarat dhe do te transportohej drejt Italise.