Përleshje në lindje të Ukrainës

Përleshje në lindje të Ukrainës

Përleshje në lindje të UkrainësNë lindje të Ukrainës janë raportuar përleshje të reja midis forcave qeveritare dhe rebelëve pro-rusë, vetëm një ditë para se vendi të mbajë zgjedhjet presidenciale. Separatistët kërcënojnë se do të bllokojnë votimet në zonat që kanë nën kontroll.

Në rajonin e Donjeckut, AP raporton për dy ushtarë ukrainas të vrarë.