Përgatitja që largon kilogramët tepërt

Përgatitja që largon kilogramët tepërt

Përgatitja që largon kilogramët tepërtDëshironi t’i hiqni qafet kilogramët shtesë, atëherë zgjidheni rrugën natyrale. Përzierja e disa përbërësve, të cilët lehtë mund t’i gjeni do të ndikojnë në mënyrë ri gjallëruese te ju. Kombinimi i mjaltit me limon janë një bombë e vërtetë për shëndetin

Përbërësit:
1 lugë kanellë
2 lugë uthull të mollës
1 lugë mjaltë
2 lugë lëng limoni
1 gotë ujë.
Kombinimi i këtyre përbërësve ju ndihmon në shkrirjen e dhjamit, përshpejton metabolizmin tuaj e po ashtu do ta luftoni diabetin dhe shtypjen e ulët të gjakut.
Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i vini në belnder dhe i përzieni. Përgatitjen e ruani në frigorifer dhe çdo mëngjes e konsumoni nga një lugë në lukth të zbrazët. Limoni është i pasur me vitamina C dhe ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. Uthulla e mollës është e pasur me enzima dhe baktere të dobishme. Mjalti përdoret edhe për humbej në peshë. Kanella njihet si njëri ndër antioksiduesit më të mëdhenj në botë.