Pep Guardiola:Kartoni i kuq vendosi ndeshjen

Pep Guardiola:Kartoni i kuq vendosi ndeshjen

Pep Guardiola:Kartoni i kuq vendosi ndeshjenTekniku spanjoll i Bajernit, Pep Guardiola, u tregua i matur me deklaratat e tij pas ndeshjes, nje filozof si gjithnje ne komunikim. Ai tha se takimi ishte i forte deri ne momentin qe kishin lojtare te barabarte ne fushe dhe gjithcka ndryshoi me kartonin e kuq.

“Kartoni i kuq ndikoi takimin, pasi luajtem kunder dhjete veteve ne fushe. E kuqja ishte e drejte, por mbetet edhe ndeshja e kthimit. Arsenal eshte nje ekip i forte jashte fushe”, tha Guardiola.

Ndersa tekniku francez i topçinjve, pranoi rezultatin, duke shprehur keqardhjen per penalltine e humbur te Ozil ne fillim, qe mund t’i jepte rrjedhe tjeter takimit. “Ndoshta ndeshja do shkonte ndryshe, por do bejme gjithcka takimin tjeter”, tha Venger.