Novak Gjokoviç mban në bluzë flamurin shqiptar

Novak Gjokoviç mban në bluzë flamurin shqiptar

Novak Gjokoviç mban në bluzë flamurin shqiptarNjë fotografi e çuditëshme qarkullon gjatë ditëve të fundit në internet, ku ylli i tenisit botëror shfaqet me flamurin shqiptarë të ngjitur mbi bluzë.

Novak Gjokoviç në ndeshjen kundër gjermanin Tomy Haas në kuadër të turneut të wimbledon-it, është paraqitur me një bluzë ku është vendosur shqiponja kuq e zi, njofton portali kroat, news-bar.hr.Fotoreporteri ka thënë se kishte vërejtur diçka të pazakontë nën logon e sponsorit dhe kishte përdorur objektivin e tij më të madh për ta kapur atë detaj.

Më pas kur e ka zmadhuar në kompjuter, ka vërejtur se bëhej fjalë për emblemën shqiptare.Pavarsisht këtyre nuk përjashtohet mundësia që kjo të jetë thjesht një fotomontazh.