Një nxënës italian kërcënoi se do të kryente masakër

Një nxënës italian kërcënoi se do të kryente masakër

Një nxënës italian kërcënoi se do të kryente masakërNjë nxënës italian kercenoi ne YouTube se do te kryente masaker ne shkolle, ndersa publikoi nje foto te frikshme te nje te riu me fytyre te mbuluar nga nje shall dhe ne dore mbante nje pistolete.


Fatmiresisht ai nuk beri asgje nga keto qe tha, por karabinieret e gjeten dhe e denoncuan.

Ne ate qe kishte publikuar ne internet, i riu kishte inskenuar aksionin e nje 17-vjecari te armatosur, i cili vrau 41 djem dhe 11 vajza, ndersa plagosi tre punonjes te forcave te armatosura.

E njejta skene ndodhi edhe ne vitin 1999 ne Shtetet e Bashkuara te Columbine High School, ku dy te rinj vrane 12 studente dhe nje mesuese, perpara se te vetevriteshin.

Djali ideator i videos se tmerrshme tashme eshte ne telashe edhe pse deklaroi se e gjitha cfare kishte bere ishte nje shaka. /tch/