Një 12- vjeçar, goditet nga rrufeja në plazh!

Një 12- vjeçar, goditet nga rrufeja në plazh!

Një 12- vjeçar, goditet nga rrufeja në plazh!Një ngjarje e pazakontë është shënuar në plazhin e Tarantos në rajonin e Pulias, në Italinë jugore.

Dy kushërinj të moshës 12 dhe 14 vjeç, janë goditur nga rrufeja, ndërsa ishin duke luajtur në plazh.Njëri prej tyre, më i vogli, vdiq para syve të babait të tij, ndërsa po luante me top në rërë.

14-vjeçari u dërgua menjëherë në spital ku po mbahet në vëmendje maksimale. Mjekët janë shprehur optimistë për jetën e tij. Sipas të dhënave të para, mund të kenë qenë syzet shkak për shkarkimin e rrufesë.