New York siç nuk e keni parë ndonjëherë

New York siç nuk e keni parë ndonjëherë

New York siç nuk e keni parë ndonjëherëNjë pamje mahnitëse e Manhattan, duke treguar Central Park dhe rrokaqiejt përreth saj nga një perspektivë unike.

Imazhi mahnitës, i cili ka fituar një çmim prestigjioz të fotografisë, u krijua nga një panoramë 360-shkallë që ju lejon të udhëtoni në një nga qytetet më mbresëlënëse në botë dhe të shikoni në hollësirat me të vogla – të gjitha me rehati nga kompjuteri juaj, shkruan e përditshmja angleze “Daily Mail”.

Imazhi befasues dhe panorama e tij shoqëruese u krijua nga Sergey Semenov nga Rusia.

Kjo është bërë duke përdorur mijëra fotografive të qytetit të ngjitura sëbashku në një fotografi nga turnetë me helikopter gjatë verës 2011.