Carlos_Tevez_bye

Nëse jo Tevez, opsion Forlan

Manchester City dhe Interi kanë arritur në orët vendimtare për transferimin e Carlos Tevez dhe nëse nuk ndodh që argjentinasi të transferohet në Meazza, atëherë Diego Forlan do të jetë blerja më e re e Nerazzurëve.

Manchester City po kërkon 45 milionë euro për Tevezin, një shumë kjo e pa pranueshme për Interin, që po kërkon transferimin e Tevez në formë huazimi.

Mediat italiane njoftojnë se nëse nuk ndodh ndonjë gjë konkrete në orët në vazhdim me transferimin e Tevez te Interi, atëherë Diego Forlan deri në fund të javës pritet të nënshkruajë me klubin zi-kaltër, pasi uruguaiani fantastik është duke pritur telefonatën e Massimo Morattit.