Në karamelet e Serbisë dalin krimba

Në karamelet e Serbisë dalin krimba

Në karamelet e Serbisë dalin krimbaNë rrjetet sociale është shfaqur një fotografi, ku shihet një krimb, i cili ka dal nga karamelet e kompanisë serbe “Pionir”.Autorja që ka publikuar fotografinë, Dragana petkoviq, ka thënë se ëmbëlsirat i bleu dy javë më parë në një dyqan në qytetin Vozdovac, shkruajnë mediat serbe, transmeton Telegrafi.

Pas kësaj, ka reaguar edhe inspektorati shëndetësor serb, i cili ka filluar të hetimet dhe konfiskimit e karameleve të kompanisë serbe, Pionir.

Edhe një arsye që të konsumojmë produkte vendore.