Napoli në kërkim të Peter Cech

Napoli në kërkim të Peter Cech

Napoli në kërkim të Peter CechNapoli nuk ndalet së menduari për merkato, ata tani janë në kërkim të një portieri.

Performanca jo e mirë e Rafaelit ka shtyrë lidershipin nsapolitan që të fillojë fillon kërkimet në merkato për një portier që do e mbante portën e tyre të sigurt.

Sipas Sport Mediaset, deri më tani Napoli ka vlerësuar disa portier por emri më i sigurt është veterani çek i Chelseas, Petr Cech.

Nëse Napoli e dëshiron atë në verë së pari duhet të mund konkurrencën e ekipeve tjera si Roma, Liverpool dhe Arsenal.